Calgary Summer Camp

s native speaker lektormi

LETO 2023

– 10 dňový jazykovo-spoznávací pobyt pre teenagerov v Calgary

Tento 10 dňový jazykový a spoznávací pobyt je určený pre vekovú kategóriu 14-18 rokov. Uskutoční sa iba jeden turnus a to v termíne 1.8.2023 – 11.8.2023.

Okrem intenzívnej výuky anglického jazyka budú mať študenti počas týchto 10. dní možnosť zoznámiť sa s mestom Calgary a jeho okolitou prírodou. Čakajú ich túry, návšteva horského mestečka Banff a Lake Lousie, či návšteva dinosaurieho parku. V rámci mesta Calgary, navštívia Heritage park, Glenbow museum, downtown a rôzne mestské parky. Do každodenného programu sú zahrnuté aj športové aktivity ako volejbal, basketbal, plávanie a tennis.

Ubytovanie:

Študenti sú ubytovaní v priestoroch Calgarskej univerzity. Izby sú dvojposteľové, sú tam 2 skrine na uloženie vecí, 2 písacie stoly a chladnička. Na chodbe je jedna spoločná kúpeľňa. Wifi je k dispozícii v celom areáli univerzity. Ubytovanie je zahrnuté v cene pobytu.

Strava:

Strava pozostáva z raňajok, obeda a večere. Je podávaná v priestoroch univerzitnej jedálne. Jedálny lístok je dispozícii tu. Strava je zahrnutá v cene pobytu.

Program:

Každý deň pozostáva zo súvislých troch hodín štúdia ANJ s lektormi v skupinách ráno a potom zasa poobede. Štúdium prebieha zábavnou formou, no je cielené a štrukturované. Hodiny prebiehajú podľa počasia buď v učebniach university, alebo vonku na trávnatých plochách. V neskorších popoludňajších hodinách sa študenti majú možnosť zúčastňovať rôznych súťaží, výletov do mesta, či iných voľnočasových aktivít. Súčasťou programu sú aj min 3 celodenné výlety mimo Calgary, v rámci ktorých  účastníci pobytu navštívia horské mestečko Banff, Lake Lousie a dinosaurí park.

V rámci výletu do Dinosaurieho parku sa študenti zúčastnia expedície s lokálnym sprievodcom po stopách dinosaurov, naučia sa rozpoznávať skameneliny dinosaurých kostí a zoznámia sa albertskými „badlands”.

Všetky športové aktivity, ako aj celodňové výlety sú zahrnuté v cene pobytu.

V čom sme iní:

Ja som rodáčka z Popradu, no už 20 rokov žijem v Calgary. Poznám toto mesto a jeho okolie veľmi dobre. Veľmi sa teším, že to všetko budem môcť poukazovať účastníkom pobytu. Napriek tomu, že v kempe dôjde k plnému ponoreniu sa do angličtiny a kanadského prostredia, pre niektorých študentov a ich rodičov môže byť stresujúce byť tak ďaleko od domova a osamote. Pre tých si myslím, že prepojenosť týchto dvoch kultúr a jazykov v mojej osobe, môže byť zdrojom opory.

V kempe bude 10 max 15 študentov. Bude tu vládnuť rodinná atmosféra, čo je v iných kempoch podobného charakteru zriedkavé. Počas celého pobytu budú so študentmi 2 lektorky, kanaďanky. Ja aj obe lektorky budeme ubytované v tých istých priestoroch ako študenti.

Keďže cieľom tohto pobytu je predovšetkým zlepšiť sa v komunikácii po anglicky, slovenčina nebude povolená. Tento letný kurz umožní študentom úplne sa ponoriť do ANJ. Nezáleží na tom, či budú práve na vyučovaní, alebo nakupovať v miestnom nákupnom centre. Angličtina ich bude neustále obklopovať.

Podmienky a cena:

Cena za 10 dňový pobyt je 3700 Eur. V cene je zahrnuté ubytovanie, strava, výlety, cestovné poistenie, a intenzívne hodiny ANJ. Letenku si musí každý z účastníkov hradiť sám. Jazykový pobyt začína v utorok, 1.8.2023 a končí v piatok, 11.8.2023. Študenti sa musia dostaviť do ubytovacích priestorov najneskôr do 22:00 hod v utorok, 1.8.2023 a opustiť ich v piatok, 11.8. o 11:00 hod. Preprava z letiska do ubytovacích priestorov a naopak je zabezpečená jazykovou školou U-Speak. Keďže každý zo študentov bude mať svoj individuálny itinerár príchodu a odchodu z jazykového pobytu, naša škola zabezpečí individuálny dovoz a odvoz každého zo študentov.

Pri registrácii je potrebné uhradiť zalohu vu výške 15% z celkovej ceny. Zvyšok ceny je splatný k 15.6.2023. Ak by nedošlo k naplneniu požadovaného min počtu registrantov na otvorenie pobytu, záujemca bude o tejto skutočnosti informovaný najneskôr do 14.6.2023 a záloha uhradená pri registrácii bude registrantovi k tomuto dátumu vrátená.

V prípade nutnosti zrušenia jazykového pobytu zo strany študenta, bude študentovi vrátených 50% z celkovej ceny, ak bude oznámenie o nutnosti zrušenia pobytu doručené do 1.7.2023. Po tomto termíne, už bohužial vrátenie finančných prostriedkov nebude možné.

Zuzana Malastová

p

Opýtajte sa nás

Rezervujte si nezáväznú online konzultáciu >>>

Adresa

Calgary, Canada

WordPress Lightbox
Share This